چهارشنبه 30 مرداد‌ماه سال 1387 ساعت 10:42 ب.ظ

آموزش یاهو

برای ساختن یک پست الکترونیک یا اصطلاحا E-MAIL  باید به روش زیر عمل ردباید

1- ابتدا آدرس زیر را در نوار آدرس مرورگر اینترنت خود بنویسیدیا بر روی لینک زیر کلیک کنید

http://www.mail.yahoo.com

2- بر روی لینک SIGN UP NOW  کلیک نمایید

 

3- در صفحه جدید مجددا بر روی لینک SIGN UP NOW در سمت چپ کلیک نمایید

 

4-در صفحه جدید باید مشخصات فردی خود را وارد کنید که بترتیب بشرح زیر می باشد

 

 

در محل اول شناسه ای را وارد نمایید ه این شناسه را قرار است به دوستان خود بدهید مثلا نام و فامیلتان یا اول نام یا فامیلتان و یا ی نام مستعار. شناسه ای را وارد نمایید که این شناسه را قرار است.پیشنهاد می شود شناسه کاملا محتصر باشد تا دوستانتتا و کسانی که با شما مکاتبه دارند آنرا براحتی بخاطر بسپارند و فراموش نکنند

در محل دوم و سوم ی رمز ه باید حداقل 6 ارتر باشد . این رمز می توان مخلوطی از حروف و ارقام باشد ه هر دو قسمت باید دارای رمزی یسان باشد . یک رمز که باید حداقل 6 کارکتر باشد . این

در قسمت چهارم یکی از سوالات را انتخاب و در قسمت پنجم به آن پاسخ بدهید. این سوال و جواب را نیز بخاطر داشته باشید زیرا اگر بعدا نیازی به تغییر مشخصات فردی خود داشتید باید به این سوال مجددا پاسخ گویید

در ردیف ششم بترتیب از سمت چپ ماه و روز و سال تولد خود را برحسب سال میلادی وارد کنید

کاری به ردیف هفتم نداشته باشید

در قسمت هشتم و نهم نام و فامیل خود را وارد نمایید که می تواند نام واقعی شمایا نامی مستعار باشد

مراحل بعد بترتیب زبان انتخابی شماست که باید بدون تغییر بماند و در قسمت کد پستی عدد 12345  را وارد نمایید(یا ی عدد پنج رقمی) یا یک عدد جنسیت (Gender) اگرمرد هستید MALE و اگر زن هستید  FEMALE  را انتخاب نمایید.

در بخش بعد صنعتی را که درآن مشغول کار هستید انتخاب کنید و در زیر آن عنوان خود را در صنعت انتخابیتان انتخاب نید. انتخابیتان انتخاب کنید.و در بخش زیر آن خصوصیات را انتخاب کنید

اگر در کادر  People search listing  علامت بزنید افراد با جستجوی اسم شما می توانند شناسه شما را پیدا نند .انتخاب این قسمت بستگی به نظر خود شما داردعلامت

اگر قسمت قبل را انتخاب کرده اید در 12 کادر زیر مواردی را ه تمایل دارید سایت یاهو برایتان مقالات یا تبلیغات بفرستد را به دلخواه انتخاب نمایید زیر

در کادر رنگی این قسمت کلمه ای را که بصورت مواج نوشته شده در قسمت مربوطه بنویسید

و نهایتا کلید  Submit This Form  را کلیک کنید .اگر همه موارد قبل صحیح باشد ثبت نام شما با موفقیت به پایان رسیده است در غیر اینصورت موارد اشتباه با رنگ قرمز ظاهر می شوند که باید آنرا اطلاح نمایید

اگر ثبت نام با موفقیت همراه بود می توانید از این به بعد در بعد از ظاهر شده شکل اول این درس در قسمت سمت راست ابتدا شناسه و سپس پسورد خود را وارد کنید و کلید SIGN IN  را کلیک نید تا وارد صندوق پستی خود شویدآموزش HOTPOP

 

ساختن E-mail توسط HOTPOP:

 

ابتدا وارد سایت www.hotpop.com  شوید سپس با صفحه ای مواجه میشوید بر روی گزینه ی signup now  کلیک کنید

 


 

پس از آن وارد قسمت بعدی خواهید شد. در این صفحه یک سری شرایط عضویت و قوانین مربوط به اعضا نوشته شده است.پس از گذراندن این نوشته ها با صفحه ای مواجه خواهید شد.

 

 

 

در اینجا شما باید هر دو گزینه را تایید کنید و سپس روی دکمه Proceed>> کلیک کنید.

با کلیک بر روی این دکمه وارد صفحه بعدی میشوید. در این صفحه فرم مخصوص ثبت نام قرار دارد. برای عضویت در HOTPOP شما باید این فرم را پر نمایید. شرح فرم بدین صورت است.

 

 

در قسمت Desire Username نامی را که میخواهید برای E-mail خود در نظر بگیرید وارد کنید. در قسمت Domain نامی را که میخواهید بعد از نام E-mail قرار گیرد انتخاب کنید. مثلا Ali@Hotpop.com. در دو قسمت بعدی یعنی Yourpassword و Confirm password شما اسم رمزی که در نظر گرفته اید بنویسید. توجه داشته بتشید این نام باید از 6 کاراکتر بیشتر باشد. در دو قسمت بعدی , Reminder Question و Reminder Answer شما یک سوال و جواب را برای خودتان مطرح میکنید. بعنوان مثال سوال میکنید که سن شما چقدر است و در پاسخ میگویید 20. علت این سوال و جواب این است که اگر شما روزی اسم رمز خودتان را فراموش کردید , Hotpop از شما سوال میکند که مثلا سن شما چقدر است. شما اگر در پاسخ عدد 20 را بیاورید نشان دهنده این است که شما کاربر واقعی E-mail مورد نظر هستید. پس به شما اجازه ورود داده میشود.

در قسمت بعدی , Confirm Authorization شما باید عینا عددی را که در کادر بالایی میبینید وارد کنید. این نشان دهنده صلاحیت شما برای داشتن E-mail Hotpop استJ. در قسمت Alternate Email آدرس الکترونیکی قبلی یا حاضر خود را وارد کنید.(این آدرس برای Hotpop لازم است.)در قسمتهای بعدی هم نام و لغب و فامیل خود و همچنین سال تولد را وارد کنید. سپس بر روی دکمه Next>> کلیک کنید.

در اینجا نوع E-mail مورد نظر را انتخاب کنید. بجز مورد اول یعنی Basic سایر موارد پولی میباشند. بنابر این توصیه میکنیم که آنرا انتخاب کنید.

 

 

پس از تایید Basic روی دکمه Next>> کلیک کنید و وارد قسمت بعد شوید.

 

 

 

در اینجا یک سری اطلاعات شخصی مانند شغل , کشور محل اقامت , مدت اشتغال و .... از شما سوال میشود. پس از پاسخ گویی به این سوالات روی دکمه Next>> کلیک کنید.

 

 

 

در اینجا نیز برخی اطلاعات دیگر مانند علایق , نوع سرگرمیها , مدل ماشین و ....... از شما سوال میشود. توضیح اینکه پر کردن تمام گزینه های این فرم اجباری نیست. بلکه صرفا جهت آشنایی بیشتر Hotpop با شماست. در هر صورت پس از تکمیل این فرم روی دکمه Next>> کلیک کنید.

 

 

 

در صفحه بعدی شما باید روی گزینه I want to keep my mail on the server and use a POP Client. کلیک کنید.

 با اینکار Account شما فعال خواهد شد و از این به بعد شما میتوانید از این E-mail بعنوان یک آدرس الکترونیکی برای خودتان استفاده کنید.

 آموزش نوآور

 

نوآور سرویس پست الکترونیکی رایگان بزبان فارسی در شبکه اینترنت است.نوآور به شما امکان دسترسی به پست الکترونیکی از طریق شبکه جهانی اینترنت میدهد٬ به این صورت میتوانید به سادگی از هر نقطه از جهان پیغام های خود را مشاهده نمائید. برای قرائت تهیه ویا صدور پیغام کافی است به سایت نوآور درhttp://www.noavar.com رجوع و به سیستم وارد شوید.

 

مزایای نوآور در مقایسه با سایر پست های الکترونیکی

 

حساب های پست الکترونیکی که توسط سرویس دهندهای اینترنت در اختیار کاربران گذاشته میشوند مستلزم به نصب نرم افزار و کارگزاری های پیچیده است و قرائت پیغام الکترونیکی فقط از یک مکان امکان پذیر است. همچنین صدور و قرائت پیغام به زبان فارسی مستلزم به استفاده از سیستم عامل فارسی است. اما نوآور سایتی است در شبکه جهانی اینترنت٬ از این جهت دسترسی به آن ساده و قرائت پیغام از هر نقطه در جهان و از هر کامپیوتر امکان پذیر است. همچنین نوآور امکان صدور پیغام پست الکترونیکی به هر کامپیوتر و یا امکان قرائت پیغام الکترونیکی از هر کامپیوتر ٬ حتی بدون سیستم عامل فارسی و بدون نصب نرم افزار در اختیار کاربران خود میگذارد.

 

آیا میتوان از هر نقطه در جهان از خدمات نوآور استفاده کرد؟

 

جواب مثبت است. شما میتوانید از هر کامپیوتر که به شبکه جهانی اینترنت وصل است به نوآور رجوع کنید. امروز میتوان کامپیوترهای متصل به شبکه جهانی اینترنت را در کتابخانه ها٬ فرودگاه ها ٬ و دانشگاه ها پیدا کرد.

 

از چه browser باید استفاده شود؟

از نوآور میتوانید بر روی Microsoft Internet Explorer 5.0 و یا نسخه بالاتر استفاده نمائید. لطفا توجه داشته باشید که java و cookies در browser شما تنظیم شده است.

 

آیا میتوان پیغام های دریافته در سایر صندوق های پستی الکترونیکی را در نوآور مشاهده کرد؟

جواب مثبت است. نوآور به شما امکان کشش پیغام از سایر صندوق های پستی الکترونیکی را میدهد. کشش پست الکترونیکی از طریق پروتوکل POP3 انجام میگیرد.
جهت قرائت پیغام های دریافته در سایر صندوق های پستی در نوآور ٬ کلید "تنظیمات" را که در فهرست کلیدها که در قسمت راست قرار دارد فشار داده و گزینه "کشش پست الکترونیکی
POP3" را برگزیده٬ برای اضافه حساب جدید کلید "جدید" را فشار داده٬ اطلاعات مربوطه حساب پست الکترونیکی را پر کرده و کلید "تایید" را فشار داده. از این لحظه به بعد نوآور هر چند دقیقه سایر صندوق های پستی شما را بررسی و پیغام های دریافته را به صندوق شما در نوآور میکشد.

 

در صورت وصل یگانه به اینترنت آیا امکان استفاده از بیش از یک آدرس پست الکترونیکی وجود دارد؟

جواب مثبت است. شما میتوانید از طریق وصل یگانه به اینترنت هر چند بار که بخواهید ثبت نام و صندوق پستی باز کنید. به این صورت میتوانید برای مثال برای هر یک از افراد خانواده خود صندوق پستی خصوصی ایجاد کنید.

 

آیا ارسال پیغام پست الکترونیکی به زبان فارسی به کاربران و یا قرائت پیغام های دریافته به زبان فارسی از کاربرانی که در نوآور حساب ندراند امکان پذیر است؟

جواب مثبت است. تا بحال امکان فرستادن پیغام به زبان فارسی از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر از طریق اینترنت وجود نداشته. اما حال با استفاده از تکنولوژی خیلی پیشرفته که توسط متخصصان نوآور طراحی و برای اولین بار در اختیار کاربران فارسی زبان اینترنت گذاشته شده شما میتوانید از طریق نوآور حتی به کاربرانی که سیتسم عامل فارسی ندارند پیغام بزبان فارسی ارسال نمائید.

 

در صورت عدم دسترسی به صفحه کلید فارسی آیا تهیه پیغام به زبان فارسی امکان پذیر است؟

جواب مثبت است. هنگام تهیه پیغام صفحه کلید مجازی (virtual) بر روی صفحه مونیتور شما ظاهر میشود٬ شما میتوانید با استفاده از ردیاب (mouse) کلیدها رافشار داده و به این صورت پیغام خود را تایپ کنید. اگر صفحه فارسی را به ذهن دارید میتوانید از صفحه کلید کامپیوتر خود به صورت معمولی استفاده کنید.

 

 

آیا ضمیمه فایل به پیغام امکان پذیر است؟

جواب مثبت است. هنگام تهیه پیغام جدید کلید "اضافه ضمیمه" را فشار داده٬ (این کلید در بالا و پایین صفحه قرار دارد٬ میتوانید از هر یک از این کلید ها استفاده کنید) پنجره "اضافه ضمیمه" باز میشود. برای اضافه فایل کلید browser را فشار داده ٬ فایل مورد نظر را برگزیده و کلید باز را فشار دهید. نام فایل برگزیده شده در لیست نوشته میشود٬ برای تایید کلید "اضافه ضمیمه" را فشار دهید. به این صورت فایل مورد نظر به پیغام شما در نوآور اضافه میشود. این عمل چند لحظه و یا چند دقیقه طول میکشد. طول زمان این عمل منوط به سایز فایل است. برای ضمیمه فایل های اضافه این سلسه اعمال را دوباره انجام دهید. بعد از اتمام کلید خروج را فشار دهید.
تذکر: نوآور به شما اجازه ضمیمه فایل های بزرگتر از 2
MB را نمیدهد.

 

به چه صورت میتوان دفترچه آدرس خصوصی اداره کرد؟

نوأور امکان اداره دفترچه أدرس خصوصی را که شامل آدرس های پست الکترونیکی و اطلاعات اضافه است در اختیار شما میگذارد. شما میتوانید آشنایان خود را به چند گروه تقسیم (برای مثال: همکاران٬ خانواده٬ دوستان) کرده و پیغام های مربوطه را به اعضاء گروه صادر کنید.

برای اضافه آدرس جدید و یا گروه آدرس ها کلید "دفترچه آدرس" که در فهرست کلید ها در قسمت راست قرار دارد فشار دهید. به این صورت میتوانید لیست گروه ها و مرتبطین را که در قبل تعیین شده مشاهده کنید٬ برای اضافه آدرس جدید کلید "اضافه مرتبط" و برای اضافه گروه کلید "اضافه گروه" را فشار دهید. مرتبطین جدید را میتوانید به گروه های مورد نظر اضافه کنید.

برای انتقال مرتبط از یک گروه به گروه دیگر اطلاعات مرتبط را از نو تالیف کرده و نام گروه جدید را در محوطه گروه اضافه کنید.

هنگام تهیه پیغام جدید میتوانید آدرس های مورد نظر رابا فشار کلید "دفترچه آدرس" از بین لیست آدرس برگزیده.

 

آیا میتوان کلمه عبور را تغییر داد؟

جواب مثبت است. برای تغییر کلمه عبور خود در نوآور کلید "تنظیمات" را که در فهرست کلیدها که در قسمت راست قرار دارد فشار دهید و گزینه "تغییر کلمه عبور" را برگزیده. کلمه عبور خود را دوبار تایپ کنید و کلید "اضافه" را فشار دهید. برای آزمایش کلمه عبور جدید سیستم نوآور شما را به صفحه دخول بر میگرداند. در این صفحه نام کاربر و کلمه عبور جدید خود را تایپ کنید و مکاتبات خود را در نوآور ادامه دهید.

 

به چه صورت میتوان اطلاعات شخصی را تغییر داد؟

برای تغییر و یا اضافه اطلاعات شخصی کلید "تنظیمات" را که در فهرست کلید ها که در قسمت راست قرار دارد فشار داده و گزینه "اضافه اطلاعات شخصی" را برگزیده. صفحه که شامل کل اطلاعات شخصی شما است باز خواهد شد. اطلاعات مورد نظر را در محوطه های مربوطه تغییر و کلید "اضافه" را فشار دهید.

 

آیا میتوان پیغام ها را از نوآور به صورت خودکار به صندوق پستی دیگری انتقال داد؟

جواب مثبت است. نوآور امکان تعیین آدرس برای انتقال خودکار در اختیار شما میگذارد. به این صورت شما میتوانید پیغام های دریافته در صندوق پستی خود را به صورت خودکار به صندوق پستی دیگری انتقال دهید. برای تعیین آدرس انتقال کلید "تنظیمات" را که در فهرست کلیدها که در قسمت راست قرار دارد را فشار داده و گزینه "انتقال" را برگزیده. آدرس مربوطه را تایپ کنید و کلید "انجام انتقال" را نشانه و کلید "اضافه" را فشار دهید. در پی انجام این اعمال کلیه پیغام های دریافته در صندوق پستی شما در نوآور بصورت خودکار به آدرس انتخابی انتقال داده خواهد شد. جهت توقف انتفال خودکار اعمال یاد شده را دوباره انجام دهید و نشانه کلید "انجام انتقال" را باطل کنید.

 

آیا میتوانم از طریق سرویس دهنده استاندارد پست الکترونیک (برای مثال: Outlook Express) به حساب خود در نوآور دسترسی پیدا کنم؟

جهت استفاده از نرم افزار سرویس دهنده پست الکترونیک شخصی خود و سیستم نوآور این اقدامات را انجام دهید:

 

1.      در نرم افزار سرویس دهنده پست الکترونیک خود حساب جدیدی باز کنید

2.      در قسمتهای Incoming Mail (POP3) و Outgoing Mail (SMTP) نام noavar.com را تایپ کنید.

3.      در قسمتهای مربوطه نام کاربر حساب الکترونیکی در نوآور و کلمه عبور خود را تایپ کنید.

 

 

تذکر مهم: جهت ارسال پیغام با استفاده از سرور نوآور لازم است گزینه تشخیص هویت SMTP را فعال نمائید.

 


جهت فعال کردن این گزینه در
Outlook Express اقدامات ذیل را انجام دهید:

 

1.      در منوی "ابزار" گزینه "Accounts" را انتخاب کنید

2.      ستون "Mail" را انتخاب کنید.

3.      بر روی حساب خود در نوآور دو دفعه کلیک کنید.

4.      ستون "سرور ها" را انتخاب کنید.

5.      مطمئن شوید که قاب "My Server Requires Authentication" نشانه شده است.

6.      کلید "انجام / تایید / OK" را فشار دهید.

 

در صورت فراموشی کلمه عبور چه باید کرد؟

در صورت فراموشی کلمه عبور ٬ نوآور به شما امکان تغییر کلمه عبور را میدهد. برای ممانعت از ربودن اطلاعات از حساب پستی شما٬ قبل از تغییر کلمه عبور لازم است سوال رمزی را که در ثبت نام انتخاب کرده اید صحیحا جواب دهید. برای تغییر کلمه عبور لطفا به صفحه دخول نوآور برگشته و کلید فراموشی کلمه عبور را فشار دهید٬ پنجره سوال رمز پیدا خواهد شد٬ جواب را در محوطه مربوطه تایپ کنید و کلید انجام را فشار دهید٬ در پی جواب صحیح صفحه تغییر کلمه عبور باز خواهد شد٬ کلمه عبور جدیدی را انتخاب کرده و دوبار تایپ کنید و کلید اضافه را فشار دهید.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo